Fátyolszakadás csapat

1 világ


29 novella


29 írótól


Egy ismeretlen világba lépni már olvasóként is izgalmas élmény. Ebben a kötetben az írók arra vállalkoztak, hogy egy valaki más által kitalált világába helyezik főhőseiket, és ott szövik történetük szálait. A fantázia birodalma határtalan, és éppen ezért ritka, hogy két alkotó által taposott ösvények találkozzanak, itt azonban mégis ez történik, nem is egyszer.
Mindenki ugyanabból az alapanyagból kezdett dolgozni, mégis minden novella más és más. Hangulatuk, sodrásuk, végkicsengésük változatos, rámutatva, hogy mi emberek is mennyire különbözőek vagyunk. 2036-ban a földi világ örökre megváltozik, a természetfeletti fajok veszik át a hatalmat, hat birodalomra osztva a Földet, az embereket másodrendű állampolgárokká alacsonyítva. Mi ez az emberiség számára? Áldás vagy átok? A kérdésre 39 válasz olvasható ebben a kötetben.

Andrew Fawcett: A mindennapi életben matematika-fizika szakos tanárként dolgozok. Írással pár éve próbálkoztam először egy nagyobb terjedelmű fantasy regény formájában. Ahogy tanári szakjaim is sejtetik a tudomány, a fejlődés lehetősege és a lélektani gondolatok, gondolatébresztés motivál leginkább életemben. Az írásaimat is ezek a témák jellemzik. Blog formájában több rövidebb írásomat publikáltam, viszont kiadásban csupán egy novellám jelent meg eddig a Fátyolszakadás novelláskötetben. Fontos számomra, hogy írásaim ne hagyják hidegen az olvasót. Mindig törekszem egy gondolatébresztő szituációt, érzelem megélésének leírását, vagy akár borzongász belecsempészni történeteimbe.
Blogom elérhetősége: >> BANDRBLOG <<


Bacsa Zsófia (borító grafika): Nevem Bacsa Zsófia. Jelenleg illusztrátorként dolgozom a Csongrád-Csanád megyei Mindszenten. Nekem az írás terápia, amely az évek során kinőtte magát. Szeretek más világokban kóborolni. 2021-ben megjelent Baráth Zoltánnal írt közös regényünk a Hatred dark fantasy trilógia első kötete és várható lesz az idei évben a folytatás is. A projektet izgalmasnak találtam. Egyből azonosulni tudtam a megalkotott világgal, onnan már nem volt visszaút.

Barbara Liney Woods: Üdvözletem/Szép napot! Erdei Barbarának hívnak 1994-ben születtem Budapesten és a fővárostól nem olyan távol eső Szigethalmon nőttem fel. Jelenleg egy banknál dolgozom, mint telefonos tanácsadó, ahol folyamatos képzésekkel növelem az ismereteimet és különböző szituációkkal sajátítom el a szakmai készséget, illetve fejlesztem a kommunikációm és a személyiségem is. Írói néven Barbara Liney Woodsként publikálok. Első mesém 2012/13 környékén jelent meg, azóta folyamatosan jelennek meg novelláim, de a vers és a regény írás sem áll tőlem távol. A Fátyolszakadás projektben Az utolsó feketepárduc című novella írónője vagyok. Szabadidőmben szeretek filmezni, rajzolni, zenét hallgatni illetve aktív társasági életet is élek. Szeretem az állatokat, a növényeket és a természeti csodák is mosolyt csalnak az arcomra. Pozitív szemléletű, segítőkész, vidám, barátságos személynek tartom magam, aki a „szürke hétköznapokból” a már említett hobbik vagy az írás álom/fantázia világába tér vissza feltöltődni.

Domokos Anna ("világgazda"): A Fajháborúk kora világán már megjelent egy regényem és egy novalláskötetem. Hatalmas élmény volt végigkísérni, ahogyan mások megalkotják saját történeteiket ugyanerre a világra. Ha rólam, vagy a világról szeretnél többet megtudni, csak kattints oldalt a "Főoldal" gombra!

Fibi György Patrik: Fibi György Patrik vagyok, állatorvos-asszisztens. Szenvedélyeim a kávéfőzés, a túrázás és a filmek kéretlen narrálása. Vallásomat tekintve agnosztikus vagyok, de bizakodó. Az írás számomra lehetőséget nyújt arra, hogy elviselhetőbb legyek a környezetem számára. A Fátyolszakadás kötetben a nyomasztó hangulat vonzott. Szeretek remény után kutakodni egy nagy tál reménytelenség alján.

Gyurkovics Anikó: Gyurkovics Anikó vagyok, családommal Szlovákiában élek. Az emberi lélek szeretete miatt műkörmös lettem 12 évvel ezelőtt. Az írással 1998 - tól foglalkozom. Írásaim egészen 2021 februárig kizárólag a fiókban végezték, még a családtagoknak sem mutattam meg. Egy alkalommal a Vasárnap c. lapban jelentek meg mindennapi szösszeneteim, de nem hittem el, hogy bárki is kíváncsi lenne arra, amit írok, ezért abbahagytam. Egy kreatív írás tanfolyam hatására húztam ki azt a bizonyos fiókot. Ehhez a projekthez a kíváncsiságom hajtott. Érdekelt, tudok e alkotni ebben a zsánerben.
Haver Márta: Haver Mártának hívnak, 2001-ben születtem. Mindig is szerettem a történeteket. Mióta az eszemet tudom olvasok, mindenfélét, ami tetszik, legyen az könyv, képregény vagy bármi más. Az írással nem úgy kezdtem el foglalkozni, hogy egyszer csak kipattant a fejemből, hogy na, én most író leszek. Az egész képregényekkel kezdődött. Általános iskolásként különféle történeteket találtunk ki a barátnőmmel és béna képregényeket rajzoltunk belőlük. Ahogy teltek az évek a rajzolás ugyan abbamaradt, de a fantáziám továbbra sem állt meg. Míg végül 16 évesen úgy döntöttem, hogy megpróbálom papírra vetni a fejemben kavargó gondolatokat, történetszálakat. Majd pár évvel később, mikor rábukkantam a lehetőségre, hogy másokkal közösen alkossak egy novelláskötetet, rögtön kaptam az alkalmon. Ugyan nincs sok tapasztalatom az írásban, de hálás vagyok, hogy részese lehetek ennek a könyvnek.

László Erzsébet: Angol-kommunikáció szakos bölcsészként már minden voltam, csak akasztott ember nem. Vidékről kerültem Budapestre, és társbérletben kezdtem a nagybetűs életet, ahol egy regényrevaló élménnyel gazdagodtam. Tanítással töltött másfél évtized után megjártam a versenyszférát, majd férjhez mentem, és második gyermekem születése után nekiálltam annak, amit önbizalomhiány miatt sosem mertem: írni kezdtem. Sokat tanulok a sikertelen próbálkozásokból, de büszke vagyok rá, hogy sikereket is értem el. Jelentek meg novelláim online és nyomtatott formában is. Nagy vágyam egy regény megírása, amihez a kezdők naivitásával álltam neki. A Fátyolszakadás projekt azzal fogott meg, hogy írótársakkal dolgozhattam együtt, és egy nagyszerűen felépített világ szereplőivé tehettem főhőseimet. A fantasy íróként csodálatos kaland, örülök, hogy gondolatban így ellátogathattam az argentin tangó földjére, mely örök szerelem marad. >> László Erzsébet: Írásaim <<
Lena Belicosa: blablabla

Mona Matthews: A nevem Mátyás Mónika, írói álnevem Mona Matthews. A Fátyolszakadás projekthez azért csatlakoztam, mert szeretem a fantasyt olvasni, és írni is. Egy novellám bekerült a Holdtitok című antológiába. Egy megjelent könyvem van, ami egy naplóregény. Ezzel megnyertem a Holnap Magazin regénypályázatát, jelenleg e-könyvként kapható. >> Mátyás Mónika – Pataki Sára naplója << >> Mátyás Mónika - Mona Matthews írói oldala <<

Makainé Nagy Gabriella (borítóterv): Teljes körű grafikai tervezéssel, arculattervezéssel, kiadványszerkesztéssel foglalkozom, valamint weboldalakat és webshopokat készítek kisvállalkozások számára. Segítek a vállalkozásoknak, hogy a megjelenésük akár az online, akár az offline világban egységes, igényes és szép legyen. Ezen az oldalon vannak munkáim: >> Ella Design <<

Németh Tünde: Sziasztok, Németh Tündének hívnak. Budapesten élek párommal és kisfiammal. 16 évesen kezdtem el írni, akkor még csak a füzetembe. Gyerekként nagyon rossz alvó voltam, így kitaláltam különböző történeteket, hogy el tudjak aludni rájuk, végül az egyik annyira megtetszett, hogy megírtam az első történetem. Leginkább fantasy regényeket írok, ezért is csatlakoztam a Fátyolszakadás projekthez.

Pengő Edit: Pengő Edit vagyok Szegedről. Munkaidőben programokat, szabadidőmben történeteket írok. Az írás az egész világot jelenti számomra. A Felhő Café online irodalmi portálon szoktam publikálni, de néhány novellám antológia kötetek részeként nyomtatásban is megjelent már (Stigma, Meseország mindenkié). Amikor találkoztam a Fátyolszakadás projekttel egyértelmű volt számomra, hogy csatlakozni akarok. Imádtam a már létező disztópikus világon belül megalkotni a saját világomat. Azóta is ausztrál tájakat választok háttérképnek a számítógépemen.

Rebecca Creek: "- Miért írsz ennyi zagyvaságot?
Kérdezte tőlem az első olvasóm.
- Mert különben még komolyan kellene venni. És én komolyan vagyok komolytalan.
Ez a párbeszéd nagyon jól jellemzi az írói munkásságom; azért írok, hogy kikapcsoljon. Vagy hogy egy pillanatra mosolyt csaljon az olvasó arcára, miközben utazik és a busz kényelmetlen ülése éppen feltöri az alfelét. Ha ezt el tudom érni, már érdemes volt legépelni azt a sok zagyvaságot. Keresem a komor szituációkat, a gyászos helyzeteket, amik a kezeim között mégis képesek (fél)mosolyt csalni az olvasó arcára.
Egyetlenegy célom, hogy a kedves olvasó is annyira élvezze az írásomat, mint én, mikor megalkottam."

Ria Aims: Mindig is írni szerettem volna, aztán a sok-sok évi halogatás után egyszer csak elkezdtem. Azóta abba sem tudom hagyni! Örülök, hogy más világát is meglátogathattam egy novella erejéig, de a szívem csücske a saját, fantasztikus erőkkel teli ősmagyar világom marad. Ha szeretnél a projektjeimről és rólam többet megtudni, kövess be az oldalamon: >> Ria Aims <<

Sean Nixon: Talán nem árulok el nagy titkot azon kijelentéssel, miszerint mindenek előtt egy menthetetlen geek vagyok, aki életének nagyobbik részében írónak készült. Tette mindezt azzal a fajta kétségektől csontig megfosztott határozottsággal, melyen azon realitásbéli nüansz sem tudott csorbát ejteni, miszerint az író nem nagyon írt. Legalábbis publikálási célú és minőségű tartalom véletlenül sem született zavarodott elméjében. Az agya is ujjai alkotta rendszer képtelen volt szinergiákat alkotva érdemi végeredményt termelni, kellő képzeleti energiát fókuszálva, ékes magyar nyelven, ostoba jövevényszavak nélkül alkotott szövegeket szerezni. Ha ezen a ponton netán zavar téged az, hogy a sorok írója az önkontroll látszólagos hiányában harmadik személyként kezdett magára hivatkozni, akkor megnyugtatlak, hogy neked van igazad, és ideje visszatérni a normalitás talajára. Íme. Több kontinenst megjárva és végül Budapesten letanyázva létezem, élek és dolgozom, távol a fantázia birodalmának határtalan országától. Szerencsesárkányok helyett légszennyező dízelautóval közlekedem, szexi vámpírok csábítási kísérletei helyett energiaparazita kollégák ragacsos hálójában senyvedek, rettegett és félelmetes géplény nemezisek helyett szociopata viselkedésű ügyfelekkel küzdök nap mint nap. A kapitalista versenygazdaság csikorgó gépezetében forgok megfáradt és repedező fogaskerékként, melynek egyetlen vágya, hogy munka után szemét behunyva ruhásszekrényeken, vasúti terminálok falain, féreglyukakon és lilán derengő csillagformájú térportálokon át beléphessen a csodák birodalmába. Tudom, már megint az a fránya harmadik személy, és ráadásul egy amatőr képzavar is tetten érhető, elvégre a szegény fogaskerék alternatív világok helyett legfeljebb egy langyos olajfürdőre vágyhat. Mint szegény Szi Tripio a homokdűnék között bandukolva. Aki sehogy sem illik ide, különösen, mivel egy borzasztóan idegesítő karakter. Minden esetre le kell szögeznem, hogy amúgy nem sokban hasonlítok egy fogaskerékre, kivéve a füleimet, de azokat is csak nagyon begombázva lehet összetéveszteni eggyel. Ha véletlen eljutottál idáig akkor gratulálni vagyok kénytelen. Az idegeid kötélből vannak és nem könnyű téged eltántorítani a célodtól, bár elképzelni sem tudom, hogy mi végett olvasod még mindig ezen szöveget. A fair play jegyében még egy részletet talán megosztok veled, és aztán nagylelkűen utadra engedlek őszintén remélve, hogy van fontosabb dolgod is. A döntésem, miszerint szerettem volna magam is gazdagítani a Fátyolszakadás világát abból eredt, hogy túltöltődtem a Netflix nyújtotta őrülettel és muszáj volt magamban helyet csinálni, erőnek erejével, hogy fel ne robbanjon a pattanásig feszült álomhólyagom, mely már teljesen kitöltötte az ágyékom és a tarkóm közötti teret így alig kaptam levegőt és enni sem nagyon tudtam. Így esett, hogy életösztönöm megnyilvánulásaként megszületett egy novella, melyet talán neked is volt vagy lesz balszerencséd olvasni. Az élet kegyetlen. Az álmok még inkább.
Azért nyugodtan látogass meg saját oldalamon is! Ha mersz. >> Sean Nixon <<

Sue J. Hopehart: Tizenöt évesen kezdtem el az első fantasy regényemet írni. Utána jó ideig nem írtam; hagytam, hogy a hétköznapok beszippantsanak. Aztán a kezembe került egy könyv. Ez jelentette számomra a villámcsapást, ami újraindított, a szikrát, amitől újra fellobbantam, és azt a löketet, ami eléggé meglódított, hogy azóta le se bírjak állni. Megtaláltam az igazit. Minden gondolatom az életre keltett karaktereim körül mozog. Velük nevetek, velük sírok; beszélnek hozzám. Olykor még a történetet is ők írják. >> Sue J. Hopehart << , >> Sue J. Hopeheart írónő hivatalos oldala <<

Szalontai Szonja (szerkesztő): Több mint 20 éve dolgozom nagynevű könyvkiadóknak szerkesztőként és korrektorként, miután fordítóként rájöttem, hogy – a kamaszkoromban felfalt olvasmányokból és a családból hozott – stílusérzékemet és helyesírástudásomat (no meg a hozzá megszerzett irodalom–nyelvészet szakos diplomámat) ezeken a területeken tudom legjobban kamatoztatni. Érdekes módon szépírói ambícióim nincsenek – saját gondolataim megosztására sokkal szívesebben írok filmkritikát, könyvrecenziót, esetleg tárcát. Emellett egy internetes portálrendszerre írok közéleti és kulturális témákban cikkeket, illetve egy kommunikációs ügynökség számára különböző marketingcikkeket. De ami a fő erősségem, az a szöveggondozás: nagyon szeretem csiszolgatni – kifejezőbbé, gördülékenyebbé, élőbbé – tenni mások formába öntött gondolatait. Különösen jó érzés ez, ha a munka során van mód az együttműködésre, a párbeszédre. Mindig is tudtam, hogy lélekben igazából tanár/tréner maradtam. Így hát akkor is fordulj hozzám bizalommal, ha a helyesírásodat szeretnéd kicsit rendbe tenni: egy választott szöveged alapján személyre szabottan fogok neked ebben segíteni. További információt a Facebook-oldalamon találsz: >> Korrekta << , vagy kereshetsz e-mailben a korrekta.korrektor@gmail.com e-mail-címen, ha bármely ponton gondod akad egy szöveg megírásával, vagy csak jó lenne egy elfogulatlan, szakértő külső szem.

Uwe Hallström: Mészáros Szabolcs vagyok, 1979-ben születtem. Az írás számomra nem csupán szenvedély, de a hivatásom és a munkám része is. Részint, mert hivatásszerűen egy Égi Út nevű egyesületet vezetek, ahol vallásfilozófiai értekezéseket írok, mellette az egyesület kiadójának létrehozásán dolgozom, másrészt egy Dice of Destiny nevű német társasjáték és szerepjáték kiadónál töltök be kreatív igazgató-fejlesztő pozíciót.
E két terület elkülöníthetősége okán született a fantasy író Uwe Hallström.
Vidéken élek, kertek és kutyák között, ahol jelenleg is készül első regényem, mely az Egyiptomi Óbirodalomba kalauzolja az olvasót, egy látnok történetén keresztül. Ha szeretnéd követni írói munkásságomat, a két linken keresztül megteheted.
>> Mészáros Szabolcs << , >> Mészáros Szabolcs szerzői oldal (Facebook)<<

Vass Róbert: Vass Róbert vagyok Balatonból, de kicsiny falumnak semmi köze az ország másik felén lévő túlméretezett pocsolyához. Ezt csupán azért jegyzem meg, mert a névbitorlás komoly problémát jelent: minden évben emberek százezrei tévedésből rossz helyet keresnek fel nyaraláskor, ahol aztán jól leégnek (Tudtad, hogy a leggyakrabban előforduló daganat a bőrrák?), a zsírban tocsogó lángos és importhal pedig súlyosan károsítja a szívüket, bár a tudósok azon még vitatkoznak, hogy a zsír mennyisége vagy a számla végösszege felelős-e ezért. Ezzel szemben hozzánk csak pár olyan szerencsés külföldi érkezik nyaranta, akinek sikerült tűpontosan beállítani a GPS-t. Hát nem felháborító?
Azt hiszem, ennyiből már sejthetitek, hogy mire számíthattok tőlem. Ez az első alkalom, hogy nyomtatásban megjelenik egy írásom, de bízom benne, hogy nem az utolsó.
A mielőbbi viszontlátásra!